تیم

بهبود کار تیمی- بخش اول: ویژگی‌های فردی

از مهم ترین شاخص های موفقیت در یک کسب و کار، وجود تیم خوب برای اداره کسب و کار است. به همین خاطر توجه به بهبود کار تیمی می تواند در رشد و پایداری هر کسب و کاری بسیار مؤثر باشد.

چه بسیار تیم های کسب و کاری بوده اند و هستند که نه به دلیل ضعف در مدل کسب و کار و ایده، بلکه به دلیل ضعف در همکاری در کنار یکدیگر از هم پاشیده و آینده آن کسب و کار را به نابودی کشانده اند.

بنابراین لزوم توجه، تمرکز و تخصیص وقت کافی برای ساختن ارتباط مؤثر بین افراد یک تیم در نقش های مختلف، راه کاری است که حتی در بحرانی ترین شرایط مربوط به مدل کسب و کار، می تواند نجات دهنده باشد.

سه وضعیت مهم حاکم بر افراد یک تیم

مهم ترین جزء یک تیم، افراد تشکیل دهنده آن تیم هستند. پس این مهم است که بدانیم هر فرد برای قرار گرفتن در یک تیم، چه وضعیت هایی را پشت سر می گذارد.

به طور کلی می توان سه وضعیت زیر را برای هر فرد متصور شد:

  1. پیش از حضور/ پیش از تشکیل: فرد هنوز وارد تیم نشده است یا تیم هنوز تشکیل نشده است.
  2. در حال ورود/ در حال تشکیل: فرد در حال انتخاب کردن یا انتخاب شدن برای ورود به یک تیم است یا تیم در حال تشکیل شدن است.
  3. پس از ورود/ پس از تشکیل: فرد همکاری خود را با یک تیم آغاز کرده است. تیم تشکیل شده است.

در این مقاله تمرکز روی وضعیت اول یعنی پیش از حضور یا پیش از تشکیل تیم است. در این بخش لازم است که هر فرد از ویژگی ها، توانمندی ها، مهارت ها و نیازهای خود آگاه باشد. بنابراین در ادامه به برخی از راه کارهایی که موجب شناخت بیشتر هر فرد از خود می شود تا بتواند با آن به یک تصمیم درست برای ادامه مسیر زندگی و کسب و کار برسد و اگر در یک تیم قرار گرفت، بهتر عمل کند، خواهیم پرداخت.

این مقاله در حال تکمیل است…

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
اشتراک گذاری

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.