روز پرستار

به مناسبت روز پرستار گفتگویی داشتیم با خانم دکتر ظرف رفتار. ایشون یکی از پرستاران فعال در حوزه کارآفرینی هستند. با ما همراه باشید
سکو: سلام. لطف می کنید خودتون رو معرفی کنید.
خانم دکتر ظریف رفتار: با سلام و عرض تبریک به مناسبت روز پرستار
من دکتر مژگان ظریف رفتار هستم. فارغ اتحصیل رشته کارشناسی پرستاری، فوق لیسانس مدیریت اجرایی و فوق لیسانس مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و کتری مدیریت کسب و کار از دانشگاه بوردو فرانسه
_لطف می کنید از تجربیات کاری تون برامون بگین
_من تجربه کار در حوزه سلامت در راستای رشته اول خودم یعنی پرستاری و سپس تجربه اجرای استاندارهای مدیریتی اعتبار بخشی و استانداردهای ساختاری بیمارستان را دارم. در کنار آن مدرس دروس مدیریت و ارزیاب استانداردهای اعتبار بخشی از طرف دانشگاه هستم . علاوه بر این در حوزه کارآفرینی هم به مدت دو سال مدیر کارآفرینی سازمان نظام پرستاری بودم. در حال حاضر هم در حال همکاری با دانشکده پرستاری و مامایی در راستای ایجاد و توسعه فضای کارآفرینی در بین دانشجویان پرستاری هستم.
_به نظر شما پرستارها چطور می توانند وارد فضای کارآفرینی بشوند؟
به نظرمن فضای کارآفرینی در حوزه سلامت بسیار جذاب و جای کار بسیار داره و در این میان پرستاران که محور سلامت هستند و بیشترین گردش کار بیمارستان را دارند و بهتر بدانید نسبت نیروهای پرستاری همیشه بالاترین نسبت در سیستم سلامت هست به دلیل ارتباطات بسیارشون با بیمار و همینطور لزوم ارتباط همه جانبه با تمام واحدهای دیگر بیمارستان در نقطه عطف شناسایی ایده های نو و ایجاد خلاقیت در راستای ارزش افزوده هم برای بیمار و هم برای سیستم سلامت هستند و هرگز نباید این گروه را نادیده گرفت.
ما امسال دو رویداد کارآفرینی در سازمان نظام پرستاری برگزار کردیم که در هر کدوم از این رویدادها ما بیش از ۷۰ ایده پذیرش داشتیم که در هر رویداد حدود ۲۵ ایده پذیرش شد و کار منتورینگ و ….در رویداد انجام شد و سپس تعدادی از اونها را به شتابدهنده برای ادامه کار فرستادیم.
و جای بسی خوشحالی که در رویدادی که سازمان نظام پزشکی هم برگزار کرده بود من منتور بودم و دیدم که تعدادی از تیم ها پرستار بودند و یا اعضا بعضی تیم ها پرستاران بودند و این مبین همین موضوع هست که پرستاران ظرفیت خوبی در سیستم سلامت برای رشد و توسعه این صنعت هستند.

از خانم دکتر ظریف رفتار بینهایت سپاس گزاریم که با وجود مشغله ای که داشتن وقتشون رو در اختیار ما قرار دادن و در این گفتگو شرکت کردند.

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
اشتراک گذاری

نظرات

  • پریسا رسولی ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۶ ق٫ظ پاسخ

    خانم دکتر عزیز

  • سحر موسوی ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۷ ق٫ظ پاسخ

    افتخار میکنم که یک پرستارم

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.