رویداد کارآفرینی تجهیزات پزشکی

دومین رویداد کارآفرینی تجهیزات پزشکی دندانپزشکی و آزمایشگاهی به همت سازمان نظام پزشکی کشور با رویکرد فناوری‌های تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و آزمایشگاهی با همکاری صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی و شتاب دهنده تخصصی سکو در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.

رویداد ملی کارآفرینی و فناوری‌ مراقبت‌های مکمل

رویداد ملی کارآفرینی و فناوری‌ مراقبت‌های مکمل به همت سازمان نطام پرستاری دوم و سوم آبان 1398 در  دانشکده پرستاری و مامایی علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

این رویداد دو روزه با هدف آموزش نوآوری، کارآفرینی و شناسایی گروه‌ها و ایده‌های مستعد و با پتانسیل در حوزه سلامت برگزار شد.

شتابدهنده سکو با حضور کادر فعال و مجرب خود به عنوان منتور و داور اسپانسر برگزاری این رویداد بود.

مهندس ربیعی، مدیر عامل شتابدهنده تخصصی سکو به عنوان داور در این رویداد حضور داشتند.

هسته مرکزی بسیاری از تیم های شرکت کننده را دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی تشکیل داده اند.

روز جمعه سوم آبان ماه این گروه ها از هشت صبح تا یک ظهر با همراهی و راهنمایی منتورهای حاضر در رویداد توانستند کاربوم و نسخه ای از ارائه خود را تهیه کنند.

دو منتور از شتابدهنده سکو در این رویداد حضور داشتند و هر کدام راهنمایی چهار تیم را به عهده گرفتند.

در بخش نهایی هر گروه سه دقیقه برای ارائه ایده خود زمان داشت.
.
در پایان داورها با بررسی فرم های ارزیابی منتورها و اطلاعاتی که از ارائه ایده ها توسط گروه ها دریافت کردند ایده منتخب این رویداد را اعلام کردند.

اینوکول ایده منتخب این رویداد که هر شش داور به آن امتیاز کامل دادند؛

اینوکول یک دستگاه موضعی است که به وسیله ایجاد لرزش و سرد کردن موضع تزریق باعث میشود این عمل با درد کمتری انجام شود. این دستگاه به ویژه برای کودکان و سالمندان که آستانه تحمل کمتری در برابر درد دارند مفیداست. این ایده توسط یک تیم چهار نفره متشکل از یک دکترای فیزیولوژی، پست دکترای مکانیک، پزشک و یک پرستار اجرایی شده و با کسب امتیاز کامل از هر شش داور ایده برتر این رویداد انتخاب شد شد

بالانس تراپی جز ایده های منتخب در پایان مراسم مورد تقدیر قرار گرفت.

بالانس تراپی ایده ی یک تیم دو نفره است که با محوریت توجه به سالمندان و افراد در معرض سقوط طراحی شده است. این ایده توسط یک استادیار و دانشجو در رویداد مراقبت های تکمیلی نظام پرستاری مطرح شد.

در پایان دکتر دالوندی رئیس سازمان نظام پرستاری اعلام کردند که در ماه های آینده رویداد سوم این سازمان نیز در راستای اهداف رویداد اول و دوم برگزار خواهد شد.

رویداد کارآفرینی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.