وبینار ایده دارم، از کجا شروع کنم؟

آیا شما هم جزو افرادی هستید که ایده‌هایی در سر دارید و دلتون می خواد اون رو به یک کسب و کار تبدیل کنید، اما نمی دونید که کار درست برای شروع چیه و اساساً باید از کجا شروع کرد؟

گاهی توصیه‌هایی از بیرون این فضا توسط افرادی که خودشون هم تجربه ی راه‌اندازی کسب و کار رو نداشتند انجام می‌شه که ممکنه موجب گمراهی و انتخاب مسیر اشتباه برای شما بشه و انرژی، وقت، هزینه‌ها رو هدر بده و حتی امید شما رو به چالش بکشه.

به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم که توی این وبینار به بررسی و بیان ضرورت توجه به بعضی از مهم‌ترین مسایلی که پیش یا در حین راه‌اندازی کسب و کار لازم هست، بپردازیم تا بتونید با مدیریت بهتر و درست‌تر تصمیمات خودتون رو بگیرید و براش برنامه‌ریزی کنید.

در واقع توی این وبینار تلاش می‌شه تا شما در گام اول بتونید به این تصمیم برسید که آیا کسب و کار راه بندازید یا نه و در گام دوم اگر تصمیم به راه اندازی کسب و کار گرفتید چه نکاتی مهمه که بهش توجه کنید تا مسیر درستی براش چیده بشه.

امیداواریم که بتونیم با این وبینار چراغ راهی رو برای شروع یک مسیر عالی برای شما روشن کنیم.

اولین رویداد استارتاپی-ورزشی ``خانگی شو، ورزشی شو``

سازمان ورزش شهرداری تهران با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، هم‌زمان با نوروز ۱۳۹۹ و میلاد با سعادت امام حسین (ع) در سالی که توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) سال “جهش تولید” نام‌گذاری شده است، اولین رویداد استارتاپی ورزشی “خونگی شو، ورزشی شو” را برگزار می‌نماید.

این رویداد از ۷ تا ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار خواهد شد و علاقمندان به شرکت در این رویداد می‌توانند آثار خود را از طریق مراجعه به سایت tehransporthome.com ارسال نمایند.

شتاب‌دهنده تخصص سکو از جمله حامیان این رویداد بوده و از طرح‌ها و ایده‌های برتری که با محور سلامت و تندرسی سالمندان و کودکان ارائه شده باشند، حمایت خواهد کرد.

رویداد کارآفرینی تجهیزات پزشکی

دومین رویداد کارآفرینی تجهیزات پزشکی دندانپزشکی و آزمایشگاهی به همت سازمان نظام پزشکی کشور با رویکرد فناوری‌های تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و آزمایشگاهی با همکاری صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی و شتاب دهنده تخصصی سکو در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های حوزه سلامت و بهداشت، بخش وسایل، لوازم و تجهیزات پزشکی هستند که بدون توجه به این مهم، چالش‌های بزرگ و جبران‌ناپذیری در مدیریت سلامت جامعه رخ خواهد داد. از سوی دیگر تحریم‌های وارد شده به کشور، نیاز همیشگی به این ابزار و وجود نیروی متخصص زیاد در رشته‌های مرتبط با بخش مذکور، از جمله مهندسین پزشکی و … فرصت قابل توجهی را برای راه‌اندازی کسب و کارهای مرتبط با تولید، خدمات، تسهیل فرایندها، کنترل کیفی و … فراهم آورده است. تمرکز و توجه به این مسایل می‌تواند کشور ما را هم در بحث اقتصادی و هم در بحث سلامت با تحول چشم‌گیری روبرو کند.

رویداد ملی کارآفرینی و فناوری‌ مراقبت‌های مکمل

رویداد ملی کارآفرینی و فناوری‌ مراقبت‌های مکمل به همت سازمان نطام پرستاری دوم و سوم آبان ۱۳۹۸ در  دانشکده پرستاری و مامایی علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

این رویداد دو روزه با هدف آموزش نوآوری، کارآفرینی و شناسایی گروه‌ها و ایده‌های مستعد و با پتانسیل در حوزه سلامت برگزار شد.

شتابدهنده سکو با حضور کادر فعال و مجرب خود به عنوان منتور و داور اسپانسر برگزاری این رویداد بود. مهندس ربیعی، مدیر عامل شتابدهنده تخصصی سکو به عنوان داور در این رویداد حضور داشتند.

هسته مرکزی بسیاری از تیم های شرکت کننده را دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی تشکیل داده اند.

 روز جمعه سوم آبان ماه این گروه ها از هشت صبح تا یک ظهر با همراهی و راهنمایی منتورهای حاضر در رویداد توانستند کاربوم و نسخه ای از ارائه خود را تهیه کنند.

رویداد فناوری های پزشکی و سلامت

رویداد فناوری های پزشکی و سلامت  به همت سازمان نظام پزشکی کشور و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۴ بخش آموزش و ارتقای سلامت، پژوهش و برنامه‌ریزی، بهداشت و مراقبت و درمان در تاریخ ۸ شهریور ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در دو دهه اخیر، فناوری نوین ارتباطات و اطلاعات با دگرگون ساختن ابزارها و شیوه‌های تولید و انتشار اطلاعات و همچنین فراهم آوردن بستر تبادل و نشر آسان و گسترده اطلاعات موجب تحولات بنیادین در رسانه‌ها و ابزارهای اطلاع رسانی و آموزش جامعه گردیده است. ابزارهای حاصل از این فناوری نوین، از سویی شیوه‌های پدید آوردن و نشر بسیاری از آثار را دگرگون ساخته و از سوی دیگر رسانه‌ها و اشکال تازه‌ای از آثار را پدید آورده است که تا سال‌های پایانی قرن گذشته میلادی، سرعت و وسعت دامنه انتشار، جذابیت، تنوع و حجم محتوای قابل انتشار توسط آنها در تخیل ارباب رسانه‌ها نیز نمی گنجیده است.

تامزآپ

یکی از مراحل سخت و زمان‌بر در جذب سرمایه استارتاپ‌ها، فرآیند انتخاب سرمایه‌گذار، تعیین زمان جلسه و ارائه مقابل سرمایه‌گذار است. روز ارائه تامزآپ، رویدادی است که این فرآیند را برای استارتاپ‌های حوزه سلامت تسهیل می‌کند.

در روز ارائه تامزآپ، سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش (Angel Investors)، سرمایه‌گذاران خطرپذیر (Venture Capitals)، شتاب‌دهنده‌ها و سازمان‌هایی که علاقه دارند روی استارتاپ‌های فعال در حیطه سلامت سرمایه‌گذاری کنند، حضور خواهند داشت. تیم‌هایی که در ثبت‌نام روز ارائه پذیرفته شوند، می‌توانند استارتاپ خود را مقابل سرمایه‌گذاران ارائه و با آنها برای جذب سرمایه مذاکره کنند.

  • اگر تیمی هستید که استارتاپی در حوزه سلامت دارید و می‌خواهید سرمایه جذب کنید؛
  • اگر به عنوان فرد حقیقی یا به نمایندگی از سازمانی حقوقی، علاقه‌مند به آشنایی با استارتاپ‌های سلامت با هدف سرمایه‌گذاری هستید؛ یا اگر قصد دارید به عنوان شرکت‌کننده آزاد، در رویداد حضور یابید و ارائه استارتاپ‌ها را ببینید

رویداد علمی - پژوهشی i-Dent

رویداد علمی – پژوهشی i-Dent، با هدف معرفی و تقدیر از ایده ها و فرایند های علمی برتر دانشگاهی و کشوری و گسترش فضای ایده‌پردازی و تفکر پژوهشی در بین دانشجویان و فارغ‌ التحصیلان در تمامی رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته دندان‌پزشکی به منظور ارتقا علم دندان‌پزشکی توسط دفتر دندانپزشکی یوسرن(USERN)  در تاریخ۲۲ آذر۱۳۹۸ برگزار گردید.

این رویداد در دو بخش بررسی ایده‌ها و تیم‌های خلاق و بحث درحوزه بازاریابی، کارآفرینی و ارتقا حوزه سلامت برگزار شد.

ارتقا حوزه سلامت، کارآفرینی و بازاریابی، نوآوری در زمینه ساخت تجهیزات جدید در حیطه دندان‌پزشکی، ارتباط بین دانشگاه و صنعت و آموزش پزشکی از محورهای اصلی این رویداد بودند.

در این رویداد منتورها در چند حوزه مختلف سخنرانی کردند.مهندس احسان نوری، مدیر آموزش شتابدهنده تخصصی سکو در رابطه با اعتبار سنجی ایده صحبت کردند و مهندس ربیعی، مدیرعامل شتابدهنده تخصصی سکو یکی از داوران مسابقه بودند.

رویداد استارتاپی ایبال

با گسترش تدریجی فضای کارآفرینی و فعالیت­های نوآورانه در دانشگاه­های کشور، مفاهیم و ساختارهای نوینی در حال شکل­گیری و ایفای نقش هستند.

اگرچه کلیات این فعالیت­ها از سالیان پیش، به صورت پراکنده شروع شده بود اما در سال­های اخیر که شاهد فعالیت­های ساختار یافته در این زمینه هستیم، در راستای مباحث کارآفرینی ارائه یک ایده جدید و بزرگ، تنها آغاز راه پر پیچ و خم راه اندازی یک کسب و کار یا استارتاپ است.  به همین دلیل بسیاری از استارتاپ­ها کار خود را از مراکز شتابدهی آغاز می­کنند تا در مورد این مسائل آشنایی یابند.

دانشگاه علوم پزشکی مجازی بر اساس رسالت خود و به منظور توسعه کارآفرینی و کسب و کار در زمینه­های آموزش مجازی، سلامت الکترونیکی و تله مدیسین و بر اساس مجوز هیات امنای خود اقدام به تاسیس شتابدهنده کرد.
شتابدهنده دانشگاه علوم پزشکی مجازی به منظور شناسایی و حمایت از ایده­های نوآورانه اولین رویداد استارتاپی خود را با نام روز ایبال یا eball day برگزار می­کند.