کوچینگ کسب و کار

کوچینگ یک فرایند مشارکتی است که در آن فردی به نام مربی (کوچ)، مُراجع خود را برای دستیابی به اهداف حرفه‌ای یا شخصی‌اش، بر اساس توانمندی‌ها و خودآگاهی خود فرد، یاری رسانده و هدایت و حمایت می‌کند. در این فرایند کوچ کمک می‌کند تا فرد ضمن این‌که نقطه عزیمت خود (خواسته، چشم‌انداز و …) و نقطه اکنون خود را به درستی شناسایی کند، مسیر حرکت را نیز به درستی ترسیم و در آن مسیر حرکت کند.

معمولاً در کوچینگ بر خلاف مشاوره و منتورینگ، توصیه و نصیحتی از سوی کوچ به افراد انجام نمی‌شود، چرا که در این روش، تکیه بر توانایی‌های خود فرد و شناختی است که او از خود دارد، در نتیجه بهترین توصیه کننده خود فرد خواهد بود. اما مهارت‌هایی که کوچ از آن برخوردار است موجب می‌شود تا افراد با هم صحبتی و حضور یک کوچ در کنار خود و در مسیر پیشرفت زندگی و کسب و کار، احساس رضایت‌مندی زیادی داشته باشند.

یک کوچ وظیفه‌ای برای حل مسایل و مشکلات مراجع خود ندارد بلکه به او کمک می‌کند تا با پذیرفتن مسئولیت مسایل خود، با اولویت‌بندی مناسب و تمرکز بر روی مهم‌ترین مسأله برای حل آن‌ها به کشف راه‌کار و استمرار در اجرای آن‌ها تا رسیدن به اهداف تعیین شده، داشته باشد.

ما در شتاب‌دهنده سکو با بهره‌گیری از کوچ‌های حرفه‌ای و با تجربه این خدمت را به تیم‌های پذیرفته شده در دوره‌های شتاب‌دهی ارائه خواهیم داد. در واقع تیم سکو به مانند یک هم‌بنیان‌گذار همواره تلاش می‌کند تا در تمامی مراحل کار، از تدوین مدل اولیه کسب و کار و طراحی چشم‌انداز و اهداف، تا برنامه‌ریزی برای تولید محصول یا خدمت، شناسایی و ورود به بازار در کنار تیم قرار گیرد. ما در سکو به جای بازخواست و پیگیریِ صِرف، در مراحل ذکر شده در نقش کوچ، با اعضای تیم همکاری خواهیم کرد تا آن‌ها بتوانند بر اساس توانمندی‌های داخلی خود با شناسایی مهم‌ترین مسأله پیش رو، بهترین برنامه‌ریزی ممکن و قابل اجرا را طرح‌ریزی کرده و به صورت اهداف کوتاه مدت و دقیق، پله پله در مسیر پیش‌برد برنامه قدم بردارند. کنترل و پایش این مسیر و بررسی موانع دورنی یا بیرونی، از جمله مواردی است که سکو به طور فعالانه در آن مشارکت خواهد کرد تا بخشی از دغدغه و فشار اجرایی و مسؤولیتی که بر دوش تیم استارتاپی قرار گرفته است کاهش یافته و تیم بتواند با تمرکز بیشتر برای پیش‌برد کسب و کار خود تلاش کند.

اگر شما تیمی دارید که علاقمند به فعالیت و راه‌اندازی کسب و کار در حوزه سلامت می‌باشد و قصد استفاده از این خدمات را دارد، می‌توانید با مراجعه به صفحه فرم ثبت نام و پذیرش در شتاب دهنده تخصصی سکو استارتاپ خود را معرفی کنید تا پس از بررسی برای ادامه مسیر با شما تماس گرفته شود.

اما اگر به طور جداگانه قصد دریافت خدمات کوچینگ ما را دارید می‌توانید به وب‌سایت کافه منچینگ مراجعه کنید.

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تماس در واتساپ whatsapp