منتورینگ و مشاوره

منتورینگ و مشاوره دو خدمتی است که مبتنی بر تجربه و تخصص در زمینههای مختلف ارائه میشود و البته هر دوی این نقشها بهویژه برای تیمهایی که قصد راهاندازی کسب و کارهای نوپا را دارند لازم میباشد.

مشاور، فردی است که با داشتن تخصص در یک یا چند حوزه مختلف، میتواند بر حس نیاز افراد و تیم‌ها به ایشان آموزش و آگاهیهای لازم را عرضه کند. مطمئناً برای تیمهای تازهکار و تازه وارد به عرصههای جدید کسب و کاری، دانشهای پایهای وجود خواهد داشت که پیش یا در حین راهاندازی کسب و کار خود لازم است آنها را فراگرفته تا بتوانند تصمیم‌گیری‌ها و تعیین اهداف خود را دقیق‌تر و درست‌تر انجام دهنده.

اما در عین حال نقش منتور نیز در این‌جا می‌تواند بسیار تعیین ‌کننده باشد؛ چرا که یک منتور با تجربه‌های واقعی‌ای که در مسیرهای مشابه مورد نظر تیم، کسب کرده است، روشنی و آگاهی بخش ایشان بوده و درک بیشتر و کامل‌تری را از تصمیم‌ها و مسیرهای مد نظر برای حرکت در آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

هر چند بدون دریافت مشورت از این دو نقش مهم، احتمال اشتباه و شکست تیم‌ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی برای ایجاد یک تصمیم درست، بالا خواهد رفت، اما تیم‌ها باید به این نکته توجه کامل داشته باشند که پس از دریافت، توصیه‌ها، پیشنهادها و نصایح مشاوران و منتورها، مسئولیت کامل تصمیم‌های گرفته شده، با خود اعضای تصمیم‌گیرنده در تیم خواهد بود و هرگز مسئولیتی متوجه منتور یا مشاور نیست؛ حتی اگر نکات ارائه شده اشتباه بوده باشد.

شتاب‌دهنده سکو نیز با بهره‌گیری از افراد متخصص و با تجربه در حوزه‌های مختلف مرتبط با کسب و کار و نیز سلامت، این خدمات را در طول دور‌های شتاب‌دهی به اعضای تیم‌های مستقر در شتاب‌دهنده عرضه خواهد کرد. شبکه ارتباطی گسترده و ارزشمندی که طی چندین سال فعالیت در حوزه کسب و کارهای نوپا، شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده (به خصوص در حوزه سلامت) برای ما ایجاد شده، موجب شده تا ظرفیت بالایی در ارائه خدمات تخصصی و منتورینگ متنوع و با کیفیتی در شتاب‌دهنده تخصصی سکو ایجاد گردد.

اگر شما تیمی دارید که علاقمند به فعالیت و راه‌اندازی کسب و کار در حوزه سلامت می‌باشد و قصد استفاده از این خدمات را دارد، می‌توانید با مراجعه به صفحه فرم ثبت نام و پذیرش در شتاب دهنده تخصصی سکو استارتاپ خود را معرفی کنید تا پس از بررسی برای ادامه مسیر با شما تماس گرفته شود.

اما اگر به طور جداگانه قصد دریافت خدمات منتورینگ و مشاوره متخصصین ما را دارید می‌توانید به وب‌سایت کافه منچینگ مراجعه کنید.

 

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]